SA VINA CUPA !!!

In prima mansa a finalei Cupei Challenge, U Jolidon Cluj s-a impus pe teren propriu scor 32-23, in dauna formatiei din Serbia, Naisa Nis.

Sub privirile unei sali arhipline, handbalistele de la U Jolidon Cluj au reusit sa invinga Naisa Nis cu 32-23, facand astfel un pas important spre cucerirea trofeului.
Prima repriza a fost echilibrata, ambele echipe aflandu-se la conducere pe tabela de scor. Mai multe greseli in apararea celor din Cluj au facut ca spre finalul reprizei handbalistele adverse sa preia conducerea. Clujencele au reusit totusi sa intoarca diferenta si sa intre la pauza cu un avantaj minim, scor 14-13.

Repriza a doua a debutat sub auspicii favorabile pentru U Jolidon. Cele mai bune jucatoare au fost Senocico si Busuioceanu, care s-au dezlantuit in faza ofensiva reusind sa inscrie cateva goluri de senzatie. Treptat U Jolidon a inceput sa se desprinda de oaspete si astfel la final tabela indica 32-23.

Meciul retur al finalei, se va disputa pe 20.05, in Serbia.