Rugby: Victorie s”U”perba pentru Universitatea

Azi, 14 noiembrie 2008, Universitatea Cluj a invins Farul Constanta cu scorul de 25 la 22. Dupa ce la pauza a fost 14-9, arbitrul a inceput sa fluiere pentru pescarusii de la constanta si sa refuze jucatorilor nostri offside-uri clare si sa nu penalizeze inainte-urile comise de marinari. Pana la urma tinerii clujeni s-au impus si si-au asigurat participarea in play-off. In echipa de la malul marii au fost prezenti doi jucatori din samoa dar a jucat si un jegos care a aratat semne obscene catre spectatorii clujeni. Se stie ca rugbyul, spre deosebire de fotbal, este un sport pentru gentlemani. Un mesaj pentru jucatorii nostri: Asa va vrem mereu!

ps: De mentionat si mica bataie iscata in prima repriza din care cormoranii au iesit cam sifonati. ๐Ÿ˜€

11 thoughts on “Rugby: Victorie s”U”perba pentru Universitatea

1. da azi pe de o parte ii usor sa fii jurnalist sportiv: zici acolo ce zice oricine de pe strada si ai un interviu “cum vi s-a parut meciul?”, ce va reprosati, astazi si-au dorit mai mult victoria … si alte asemenea chestii :))

sa scrii cu adevarat sportiv, cere talent.

2. aia ma enerveaza si pe mine la culme. oricum comentatorii de fotbal sunt cei mai tari.

“loron blonc l-a batut pe curcuf cu palma peste fund in semn de respect.